لطفا صبر کنید...

درباره ما

«صد دفتر» بحث‌هایی روانشناسی پیرامون دیدگاه‌ها، عقاید و افکار شماست که در کنار مباحث فراروانکاوانه ستاره‌بینی، آورده شده است.

این دفاتر که پاسخگوی بسیاری از سؤالات اساسی است و به زبان شیرین فارسی نگاشته شده، بالغ بر ۲۲ مقوله و ۱۰۰ دفتر می‌شود و حاصل ده‌ها سال تلاش گروهی، مطالعه، ترجمه، گردآوری و تحقیق می‌باشد. در این دفاتر،‌ درون و باطن شما از دیدگاه فراروانکاویِ ستاره‌بینی‌حلاجی شده و طرز فکر، احساسات و انگیزه‌های‌تان مورد بررسی قرار گرفته است. کلیه کتب طالع‌بینی (ستاره‌شناسی یا به عبارتی صحیح‌تر ستاره‌بینی) موجود در بازار ایران و اکثر این قبیل مقالات در خارج از کشور، نتوانسته‌اند فراتر از کلی‌گویی بروند؛ چرا که فقط متولدین بروج دوازده‌گانه را بررسی کرده‌اند. حال آن‌که جمعیت جهان، افزون بر هفت و نیم میلیارد نفر است. با این حساب، به‌طور متوسط تعداد متولدین هر برج بیش از ششصد میلیون نفر می‌شود که بر طبق کتب مختلف طالع بینی، بایستی همه آنها اخلاق و رفتاری یکسان داشته باشند! یعنی ششصد میلیون نفر در همان برجی که شما بدنیا آمده‌اید متولد شده‌اند، اما چند نفر را می‌شناسید که خصوصیاتی عیناً مانند شما را داشته باشند؟

همه ما از کودکی، کم و بیش به‌دنبال یافتنِ این جواب‌ها بوده‌ایم:

چه می‌شود که مردم با هم متفاوتند؟ این تفاوت‌ها از کجا می‌آید؟ چرا برخی سخت می‌کوشند، اصلاً استراحت نمی‌کنند و از زندگی لذت نمی‌برند؟ درحالی‌که برخی دیگر، زیاد از حد استراحت می‌کنند، سخت نمی‌کوشند و تحرکی ندارند؟ برخی از دیگران استفاده یا سوءاستفاده می‌کنند و برخی دیگر، مورد سوءاستفاده سایرین قرار می‌گیرند. برخی بر یک سری مسایل تأکید می‌ورزند و برای‌شان مهم است؛ درحالی‌که بقیه حتی متوجه این مسایل هم نیستند یا شاید زندگی را یک شوخی بزرگ می‌پندارند.

چرا در پایان راه، مجموع تمام نیروها (دوندگی‌ها یا بی‌تحرکی‌ها) هیچ می‌شود و تمام خوبی‌ها و بدی‌ها متعادل می‌گردند؟ چرا هر کسی از دیگری متفاوت است، اما درعین‌حال، برخی از خصوصیات یک نفر، ما را به یاد فرد دیگری می‌اندازد؟ چه عامل مشترکی مسؤول این تنوع است؟ چرا برخی با هم دوست می‌شوند و بعضی نیز با هم دشمن هستند؟ چرا بعضی‌ها خدمت می‌کنند و مسؤولیت‌پذیر بوده و برخی نیز از آنها کار می‌کِشند و یا لاابالی می‌شوند؟ تفاوت بین خست و گشاده‌دستی، بدبینی و خوش‌بینی، بددلی و نیکوکاری، سکوت و پرحرفی، زرنگی و تنبلی، پولدار بودن و بی‌پولی و یا بلندی و کوتاهی قد، چاقی و لاغری و یا ... از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

همزمان، همه به‌دنبال محبت، عشق، آرامش و اغنا شدن هستند. چگونه می‌توان منشاء این تفاوت‌ها را یافت؟

با تشخیص این نیاز، پس از صرف بیش از ۵۵۰.۰۰۰ ساعت / نفر (به‌عنوان مثال، اگر یک کارمند اداره سالی ۳۰۰ روز کاری و روزی ۸ ساعت کار کند و به مرخصی هم نرود، پس از ۳۰ سال خدمت ۷۲.۰۰۰ ساعت کار کرده است.) موفق به نگارش مجموعه «صد دفتر» شدیم. به‌همین دلیل، وجه تمایز این دفاتر با تمام کتبی که تاکنون مطالعه کرده‌اید در آن است که علاوه بر ارزیابی و مرور خلق‌وخوی ذاتی شخص شما،‌ در آنها راهکارها و راه‌حل‌های ثمربخش و مخصوصی را نیز آورده‌ایم.

به‌عبارتی دیگر،‌ اگر نقط ‌ضعف ذاتی و رفتاری شما را بیان نموده‌ایم، در کنار آن (با توجه به موشکافیِ علت این رفتار) راه‌حل و راهنمایی‌های خاصی که مفید واقع شوند را هم ذکر کرده‌ایم تا با به‌کارگیری و رعایت این نکات، هر فرد در راستای کمال خود گام بردارد و به آینده بهتر و شفاف‌تری برسد.

لازم به یادآوری است که راهکارها و راهنمایی‌های ارایه شده برای شما،‌ منحصربه‌فرد و مخصوص به خودتان است؛ چراکه این راه‌حل‌ها و پیشنهادات با توجه به خصوصیات شخصیتی و ویژگی‌های درونی هر فرد درنظر گرفته شده و از این بابت، هرکسی بسیار متفاوت از دیگری است.

بنابراین چنانچه مایلید راهنمایی‌ها و راهکارهای خاص خودتان را دریافت کنید، باید اطلاعات دقیقی در مورد زمان و مکان تولدتان ارایه دهید؛ زیرا طالع هر شخص (‌رفتار انسان‌ها تحت تأثیر نیرو و انرژی سیارات منظومه‌ شمسی) فقط از طریق داده‌های دریافت شده از او محاسبه می‌شود. به‌دلیل پیچیدگی،‌ ظرافت و دقت‌ بالای این محاسبات، کوچکترین اشتباه می‌تواند منجر به تفاوت‌های زیادی شود. پس بدیهی است که اطلاعات درست شما، نه به ما؛ بلکه به خودتان کمک می‌کند. لذا حتماً بایستی از صحت و سقم آنها مطمئن باشید.

چنانچه ساعت دقیق تولدتان را نمی‌دانید،‌ می‌توانید از بخش مخصوصی که بدین منظور برای شما در بخش وارد کردنِ ساعت تولدِ نامشخص تدوین شده، استفاده کنید. امیدواریم شما با ارایه زمان دقیق و مکان تولدتان بتوانید از سایر دفترهای «صد دفتر» نیز بهره‌مند شوید. هم‌چنین می‌توانید طالع فرد دیگری که مدنظرتان است را نیز دریافت و مطالعه کنید.

باید بگوییم مجموعه «صد دفتر»، مجموعه‌ای از دفاتر متعدد (‌با مضامین متفاوت که هر کدام در ذیل توضیح داده شده)‌ می‌باشد که متشکل از بخش‌های مختلفی است. هر یک از این دفترها بسان کتاب جامعی است که در پیرامون بحث خود، به بررسی و حل بسیاری از مسایل می‌پردازد.

با توجه به هدفی که دارید، شما می‌‌توانید دفترهای مورد نظرتان را از فهرست ذیل، انتخاب کرده و آن دفترها را درخواست کنید. بعضی از این دفترها مربوط به خودشناسی یا دیگرشناسی (طالع شخص دیگر است) و برخی به روابط بین دو نفر می‌پردازد؛ یعنی ارتباط دو نفر با هم. (چه شما با فردی دیگر و یا دونفر دیگر باهم)

از این‌که توانسته‌ایم گسترده‌ترین طالعی که تاکنون در جهان نگاشته شده، به نام «صد دفتر» را در اختیار شما قرار دهیم، مفتخریم. هم‌چنین خوشحالیم که اولین نسخه‌های‌ صد دفتر را برای کمک به هموطنان ایرانی‌مان در جهت خودشناسی و دیگرشناسی،‌ به زبان شیوای فارسی نگاشته‌ایم؛ چراکه خالصانه معتقدیم: «ایران، وطن و خانه من است.»

شاید از این طریق توانسته باشیم رسالت خود را به انجام برسانیم و دست همنوعان‌مان را به یاری بفشاریم.

 

بنیاد صد دفتر مفتخر است که ضمن انجام امور خیریه، دفتر «نوجوانی او» و «دفتر کودکان ویژه سرپرست» را نیز برای موسسات خیریه نگهداری از کودکان بی سرپرست، بطور رایگان ارایه می کند.

از همکاری شما استقبال میکنیم.

 

با تشکر از شما
بنیاد «صد دفتر»